En iyi Prefabrik Ev hizmeti veren firmalar !

En Şık Prefabrik Ev Fiyatları

Günümüzde herkesin en büyük hayali bir ev sahibi olmak. Bu nedenle uzun yıllar çalışılıp, para biriktiriliyor. Hem bütçeye uygun hem de konforlu ev bulmak ise oldukça zorlaştı. Bu noktada vatandaşlar da prefabrik evlere yöneldiler. Prefabrik evler hem yapısı hem de görünümü itibariyle herkese hitap ediyor. Neredeyse her bütçeye uygun olan prefabrik evler aynı zamanda oldukça da konforlu. Önemli olan doğru evi kişisel zevk ve beğeniler doğrultusunda seçmek. Evi uygun bir arazide sağlam bir beton üzerine kurmak.

PREFABRİK EVLERİN ÖZELLİKLERİ

Prefabrik evler tek katlı olabileceği gibi çok katlı da yapılabiliyor. Örnek prefabrik evler müşterilere gösterilerek en uygun olanı seçmeleri bekleniyor. İki katlı ve dublex prefabrik evler aile evi olarak tercih ediliyor. Bunun yanı sıra şantiye, okul, wc ve duş prefabrikleri de yapılabiliyor. Ayrıca zaman kazandıran bu prefabrik evler aynı zamanda oldukça da kullanışlı. Zamanın çok önemli olduğu günümüzde prefabrik evler de kısa süre içerisinde tamamlanıyor. Prefabrik evler minimum 6 ay maximum 48 ay gibi sürelerde tamamlanıyor.

PREFABRİK EVLERİN HAZIRLANMA SÜRECİ

İstenilen prefabrik ev seçildikten sonra diğer aşamaya geçiliyor. O aşamada öncelikle sözleşme onaylama için yasal izinler alınıyor. Bu süreçte de projenin anahtar teslimi fiyatlandırması gerçekleştiriliyor. Bu fiyatlandırma gerçekleştirildikten sonra sözleşme alıcı ve satıcı tarafından karşılıklı olarak imzalanıyor. Daha sonra ise projenin çizim süreci başlar. Uygun çizimlerden sonra onay sürecine geçilir. Bu tamamen müşterinin inisiyatifindedir. Müşteri beğenirse o çizim uygulanır.Ama o çizim beğenilmezse müşteri kendi çizimini getirir.

HER SÜREÇTE MÜŞTERİ MUTLAKA BİLGİLENDİRİLİR

Prefabrik evin çiziminin ve onayının alınmasının ardından mal tedarik süreci başlar. Prefabrik ev yapılırken en uygun ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Bunun ardından uygulama süreci başlar. Prefabrik evin yapımı sürecinde hava koşulu da çok önemlidir. Ayrıca yol koşullarına göre de evin yapım süreci değişebilir. Prefabrik evin yapımı aşamasında süreçle ilgili bilgiler müşterilere sürekli verilir. Müşteri evin yapım aşamalarında bilgilendirilir. Prefabrik evin yapım aşamasında önemli olan müşterilerin zevkidir.

PREFABRİK EV FİYATLARI NEDİR?

Genellikle prefabrik ev fiyatları, evin kalitesine ve özelliklerine göre değişebilir. Tek katlı prefabrikler daha uygun fiyatlarla satılırken, dublex evler daha pahalı olabilir. Mesela tek katlı prefabrik ev fiyatları 27.000 TL’den başlıyor. 40 metrekarelik bir prefabrik ev çok daha ucuz olabiliyor. Ama metrekare fiyatı arttıkça fiyat da yükselebiliyor. 160 metrekarelik tek katlı prefabrik ev fiyatları 75.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Ev kalitesine göre fiyat değişiyor.

İKİ KATLI PREFABRİK EV FİYATLARI

Son zamanlarda iki katlı prefabrik evler de çok fazla tercih edilmeye başlandı. Özellikle balkonu da bulunan prefabrik evler oldukça geniş kullanım alanları sunuyor. 80 metrekarelik iki katlı bir ev fiyatı yaklaşık 65.000 TL’den başlıyor. Ayrıca prefabrik yapı fiyatları kalitesine ve boyutlarına göre de değişebiliyor. Genellikle 100 metrekarelik iki katlı bir prefabrik yapı fiyatları 75.000 TL’den satılabiliyor. İki katlı prefabrik evler 158 metrekarelik dahi olabiliyor. Öncelikle evin uygun bir mimari çizimi yapılmalı. Buna uygun fiyat verilmeli.

PREFABRİK EV FİYATLARINA NELER DAHİLDİR?

Prefabrik ev alınırken bazı detaylar fiyatlandırmaya dahil olabiliyor. Bu şirketin inisiyatifinde olsa da müşterinin talebi de bunda etkili. Mesela prefabrik binanın montajı ve duvarların birleştirilmesi buna dahil oluyor. Ayrıca prefabrik binanın elektrik ve su tesisatı da dahil olan hizmetler arasında yer alıyor. Prefabrik evlerde kapıların ve camların takılması, çatının yapılması da fiyata dahil hizmetler arasında. Çatı derelerinin takılması, tavanın yapılması ve üzerine cam yünü serilmesi de fiyata dahil olan hizmetler arasında yer alıyor.

PREFABRİK EV İLE İLGİLİ DETAYLAR

Prefabrik evin boyasının nasıl yapılacağı da merak edilen detaylardan. Prefabrik evin iç ve dış boyasının yapılması, banyo vitrifiye malzemelerinin teslim edilmesi de fiyata dahil. Ayrıca bu detaylar prefabrik yapı fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Prefabrik yapı şirketi ve müşteri arasında yapılan sözleşme ile evin fiyatı belirleniyor. Bu fiyata uygun olarak hizmet detayları da ekleniyor. Fiyata dahil olan hizmetler firmaya göre değişebilir.

PREFABRİK EV FİYATLARINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER NELERDİR?

Prefabriğin nakliyesi ve nakliye sigortası, prefabrik firmasına ait değildir. Ayrıca zemin betonu ve her türlü izolasyon işleri de fiyata dahil olmayan hizmetlerden. Zemin kaplamaları, tv, internet, ısıtma tesisatı, her türlü yasal izinlerin alınması da fiyata dahil olmayan hizmetler arasında yer alıyor. Ayrıca inşaat teknik, dinamik projeleri ve hesaplamaları da bu fiyata dahil değil. Ayrıca evdeki mutfak dolabı ve banyo dolabı, banyo ve mutfak bataryaları da ev fiyatına dahil değil. Prefabrik evlerde iç ve dış duvarların kaplanması da fiyata dahil değildir.

KISA SÜREDE KURULUM VE HIZLI TESLİMAT

Prefabrik evler çizim ve onay sürecinin ardından kısa süre içerisinde teslim ediliyor. Önemli olan gerçekten beğenilen prefabrikler yapılması ve eksiklerin olmamasıdır. Bunun için de prefabriğin yapımına geçilmeden önce eksiksiz bir proje olmasıdır. Herkesin zevkleri ve beğenileri farklıdır. O nedenle prefabrik evler de farklı seçenekler mevcut. Odaların boyutları, salonun ve diğer bölümlerin yerleşimi zevklere göre değişir. Önemli olan beğenilerek yapılan ev çiziminin orjinaline bağlı kalınarak uygulamaya geçirilmesidir.

PREFABRİK EVLERE DAİR MERAK EDİLENLER

Prefabrik evler ile ilgili pek çok detay merak ediliyor. Özellikle dayanıklılığı ve kalitesi en merak edilenlerden. Prefabrik evler oldukça dayanıklı ve gösterişli. Kişisel zevklere ve beğenilere göre evi çeşidi değişebiliyor. Özellikle çok katlı olması da prefabrik evlerin yapısını etkiliyor. Bu evler yapılacağı yere göre de değişiyor. Hava koşullarının daha sert olduğu yerlerde dayanıklı prefabrik evler yapılmalıdır. Toprak yapısı ve yol durumuna göre de ev tasarlanmalı. Daha sert zemin üzerine prefabrik evler yapılabilir.

KİŞİSEL ZEVK VE BEĞENİLERE GÖRE PREFABRİK EV SEÇİMİ

Müşteriler prefabrik ev alırken tüm detayları ayrıntılı olarak ele almalılar. Mesela evin yapılacağı yer ve evin yapısı çok önemli. Bunun yanı sıra prefabrik evin tek katlı mı yoksa dublex mi olacağı da müşterinin inisiyatifindedir. Aile evlerinin yanı sıra wc, depo ve fabrika olarak da prefabrik yapılar yapılabilir. Farklı olanlar da prefabrik yapılara ihtiyaç oluyor. En çok da güvenlik için yapılan kulübeler prefabrik yapılardan da oluşturulabilir.

PREFABRİK YAPILARIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Prefabrik yapıların pek çok avantajı bulunuyor. Öncelikle bu yapılan her bütçeye uygun seçenekler barındırıyor. Herkes kendi bütçesine uygun bir prefabrik ev alabilir. Kişisel zevkler ve beğeniler doğrultusunda bu prefabrik evler satın alınabilir. Evin içerisi de tamamen zevklere uygun olarak döşenebilir. Yaz mevsiminde de kış mevsiminde de prefabrik evlerde rahatlıkla yaşanabilir. Prefabrik evler daha çok yazlık ev olarak tercih ediliyor.

PREFABRİK EVLERDE KONFOR

Prefabrik evlerin dayanıklı olması kadar konforlu olması da önemlidir. Müşteriler rahat ve konforlu evleri tercih ediyorlar. Bu nedenle prefabrik ev alırken de her detaya ayrı ayrı dikkat ediliyor prefabrik alanında dikkat çekiyor. Kişisel zevkler ve beğeniler ön planda tutuluyor. Prefabrik evlerde fiyat ve yapının kalitesi de oldukça önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir