Hayalinde ki pembe panjurlu Prefabrik ev olsun :)

Prefabrik Ev Fiyatları Nasıl?

Günümüzde her vatandaş kendine uygun olan prefabrik evleri almak istiyorlar. Bunun için yıllarca para biriktiriyorlar. Hem bütçeye hem de zevklere uygun bir prefabrik ev satın alınmak isteniyor. Ama bunun için de doğru tercihler yapılmalı. Özellikle normal evlerde fiyatların oldukça yüksek olduğu belirtiliyor. Prefabrik ev fiyatları da daha uygun olduğu için çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle yazlık evlerde daha çok prefabrik evler tercih ediliyor. Prefabrik evler, yazın çok daha serin oluyor. Özellikle tek katlı ve dublex evler de tercih ediliyor.

PREFABRİK EVLER İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

Prefabrik ev alırken pek çok detaya dikkat etmek gerekir. Mesela prefabrik evler yapısı ve görünümü ile çok tercih edilebilir. Bunun da nedeni hem rahat hem de kolay oluşturulabilmesidir. Zaman kaybını engelleyen ve daha hızlı kurulan prefabrik evlerin fiyatları da diğer evlere göre çok daha ucuz. Kat sayısına ve metrekareye göre prefabrik evlerin fiyatları da değişiyor. Bu yüzden prefabrik ev alırken her detaya çok dikkat etmek lazım. Bu sayede en doğru ev tercihi yapılabilir. Ayrıca prefabrik evlerin kurulacağı yerin zemin koşullarına dikkat etmek lazım. Bunun yanı sıra yol ve hava şartları da önemli.

PREFABRİK EVLERİN ÖZELLİKLERİ

Prefabrik evler hem görünümü hem de yapısıyla ön plana çıkıyor. Tek katlı ve dublex yapılan aile evlerinin yanı sıra afis, wc, duş ve okul prefabrik yapıları da oluşturuluyor. Hızlı yapılan ve konforlu bir yapıya ihtiyaç olduğunda prefabrik yapılar oluşturuluyor. Ayrıca bu örnekleri çoğaltmak da mümkün. Önemli olan uygun yapılı bir prefabrik için doğru çizimleri yapmak gerekir. Prefabrik konutlar zamandan tasarruf sağlıyor ve kısa süre içerisinde teslim ediliyor. Ayrıca prefabrik yapılar çok daha uygun fiyatlara satılıyor. Bunun da nedeni kullanılan malzeme ve prefabrik evlerin donanımları.

PREFABRİK EVLER NE ZAMAN TESLİM EDİLİYOR?

Günümüzde prefabrik evler zamandan ve paradan tasarruf sağlıyor. Betonarme bir binanın proje aşamasından yapım aşamasına kadar minimum 6 ayda teslim edilir. Bunun yanı sıra bu prefabrik binalar maximum 48 ay gibi sürelerde bitirilerek anahtar teslimi yapılır. Bu sürede uzama ve ya kısalma da olabilir. Bu da 45 günlük bir fark yaratabilir. Prefabrik konutlar arazi şartlarına göre değerlendirilerek projelendirilebilir. Prefabrik konutların teslim süresinde belli başlı süreçler var. Öncelikle sözleşme onaylanması için yasal izinlerin alınması gerekir. Bu süreçte projenin anahtar teslimi fiyatlandırması olur.

KARŞILIKLI İMZALAR ATILIR prefabrik ev diyarında 🙂

Prefabrik evlerde fiyatlandırmaların sonunda sözleşme alıcı ve satıcı tarafından karşılıklı imzalanır. Arkasından proje çizim ve onay süreci vardır. Bu süreç müşterinin inisiyatifine kalır. Proje satıcı tarafından çizdirileceği gibi alıcı tarafından da proje çizilebilir. Çizim onay aldıktan sonra proje başlar. Firma bu süreçte mal tedariki yapar. Alınacak olan ürünler kaliteli olmalıdır. Firma prefabrik binanın yapımında kullanılacak olan ürünlerin satın alımını yapar. Bundan sonraki süreç ise uygulama sürecidir. Bu da yol, arazi ve hava koşullarına göre değişir. Arazi sert zeminli ve rahat işlenebilir olmalıdır.

PREFABRİK EVLER YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Prefabrik evler yapılırken çizilen projeye sadık kalınması son derece önemlidir. Ayrıca evin yapılacağı arazi doğru bir şekilde seçilmelidir. Daha sonra ise uygun zemine prefabrik ev yerleştirilmeli. Hava koşullarına uygun evler oluşturulmalı. Evin donanımları her türlü hava şartlarına uyum sağlamalı. Ayrıca eve rahatlıkla ulaşılabilecek yolların olmasına da özen gösterilmeli. Prefabrik ev yapılırken alıcının beğenilerine göre evin geneli şekillendirilmelidir. Ayrıca evin yapısı ve odaların dağlımı da müşterinin beğenisi ve tercihleri göz önünde tutulmalıdır. Ev ile ilgili tüm detaylar incelikle tasarlanmalıdır.

PREFABRİK EV ÇEŞİTLERİ

Prefabrik yapıların pek çok çeşidi bulunuyor. Mesela tek katlı prefabrik evlerin yanı sıra çift katlı evler de bulunuyor. Prefabrik evlerin dublex çeşitleri de bulunuyor. Bunun yanı sıra prefabrik yapılar muhtarlık binalarında, kulübelerde, okul ve fabrikalarda da kullanılıyor. Prefabrik yapılar hem ucuz hem de kısa zamanda tamamlandığı için her kesim tarafından tercih ediliyor. Tek katlı prefabrik evler genellikle yazlık alanlarda kullanılabilir. Bu evler rahat ve kullanışlıdır. Bu nedenle de herkes tarafından beğeniyle karşılanır. İki katlı dublex evler ise daha geniş ve konforludur. Bu evler aileler tarafından tercih ediliyor.

PREFABRİK EV FİYATLARI NASIL?

Günümüzde prefabrik ev fiyatları çok daha ucuz. Bu nedenle de her bütçeye uygun prefabrik yapı bulmak mümkün. Öncelikle prefabrik ev fiyatları çeşitlere ve özelliklere göre değişiyor. 40 metrekarelik tek katlı prefabrik evlerin fiyatı 27.500 TL’den başlıyor. Tek katlı prefabrik evlerin fiyatları çeşitlerine ve donanımlarına göre değişiyor. 98 metrekarelik tek katlı evler 40.000 TL’den satılıyor. 166 metrekarelik evlerin fiyatları 80.000 TL’den satışa sunuluyor. Tek katlı binalar da fiyatlar çok daha uygun oluyor.

İKİ KATLI PREFABRİK EV FİYATLARI

İki katlı prefabrik ev fiyatları değişiyor. İki katlı evler daha konforlu ve geniş oluyor. Oda sayısı da iki katlı prefabrik evlerde çok daha fazla. Mesela 80 metrekarelik iki katlı prefabrik evler 65.000 TL’den başlıyor. 158 metrekarelik evlerde de fiyatlar çok artış gösterir. İki katlı prefabrik yapı fiyatları da farklılık gösteriyor. Evlerde prefabrik yapı fiyatları hakkında iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Bu nedenle prefabrik yapı fiyatları arasında en uygun olan da tercih edilmeli. İki katlı prefabrik evleri çok çocuklu aileler daha fazla tercih ediyor. Bu sayede konforlu bir yaşam ortaya çıkıyor.

PREFABRİK EVLERE NELER DAHİL?

Prefabrik evlere bazı hizmetler de dahil oluyor. Mesela prefabrik binanın montajı duvarların birleştirilmesi fiyatlara dahildir. Bunun yanı sıra prefabrik binanın elektrik ve su tesisatı da fiyata dahil. Prefabrik evlerde kapıların ve camların takılması, çatının yapılması fiyata dahil hizmetlerden. Ayrıca çatı derelerinin takılması, tavanın yapılması ve üzerine cam yünü serilmesi de hizmete dahil olan hizmetler arasında. Evlerin iç ve dış boyasının yapılması da fiyata dahil. Ayrıca banyo vitrifiye malzemelerinin teslimi fiyat içerisinde bulunan hizmetler arasında yer alıyor.

PREFABRİK EV FİYATLARINA DAHİL OLMAYAN İŞLER NELER?

Bazı hizmetler prefabrik ev fiyatının dışında ücretlendiriliyor. Bu da kişisel zevkler ve beğenilere göre tercih ediliyor. Mesela prefabrik binanın nakliyesi ve nakliye sigortası fiyata dahil edil. Zemin betonu, izolasyon işleri ve zemin kaplama detayları da fiyata dahil olmayan ürünler arasında yer alıyor. TV, internet, USB kamera ve güneş enerjisi taktırmak isteyen ücretlerini kendileri ödüyorlar. Ayrıca ısıtma tesisatı, her türlü izinlerin alınması ve personel konaklaması da fiyata dahil olmayan işler arasında yer alıyor. Prefabrik ev yapımında malzemelerin yerinde güvenliği ve koruması da fiyatlara dahil değil.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA Prefabrik ve Konteyner HİZMETİ

Prefabrik evler her bütçeye uygun yapılar. Türkiye’nin dört bir yanında pek çok vatandaş prefabrik binaları almayı tercih ediyorlar. Bu sayede daha uygun fiyatlar ödüyorlar. Hem ucuz hem de kaliteli hizmeti almak isteyen vatandaşlar, prefabrik evler alıyorlar. İç dekorasyonu ve yerleştirilmesi ise müşterinin kişisel zevk ve isteklerine bağlı olarak da değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir