Prefabrik İle Konteyner Yapıların Avantajları

Kendine ev yapmayı karar veren bir kişi, zamandan tasarruf etmek ve uygun bir maliyet ile bir ev sahibi olmak istiyorsa kendine prefabrik ev ya da konteyner evi yaptırmalıdır. Yani büyük zaman ve maliyet kaybına uğramak istemeyenlerin tercihi prefabrik ev ya da konteyner yapıları olmalıdır. Ev yapımında kararlı olan bir kişi, prefabrik ev ya da konteyner evin imalatını yapan fabrikaların ortamında tahmin edildiğinden de çok daha kısa bir zaman sürecinde imal edilen prefabrik ev ya da konteyner evine hemen sahip sahip olabiliyor. Ve akabinde kişi, prefabrik ev veya konteyner evinin üretimi tamamlanır tamamlanmaz kullanıma hazır bir eve sahip olmanın mutluluğunu yaşayabilir.

 Prefabrik Yapıların İmal Edilmesi

 Bu konforlu, şık, modern ve dayanıklı olan prefabrik yapıların imalatı için kullanılan elemanlar, parçalı bir şekilde prefabrik yapıların üretimini yapan fabrikalarda üretilen ve yine fabrikalar tarafından bu parçalı elemanların imalat yerine getirildikten sonra parçaları teker montaj edilmesi ile prefabrik yapıları imal ediliyor.

 Prefabrik Evin Yapıların Dayanıklığı:

 Türkiye bir deprem ülkesidir. Bundan dolayı Türkiye ülkesinde yaşayan kişiler depreme karşı dayanıklı bir eve ya da herhangi bir mekana sahip olması gerekir. İşte bu insanı bu güvenli mekana sahip olma imkanını sunan prefabrik ev ya da konteyner evi ve benzeri prefabrik yapılarıdır. Bu depreme karşı oldukça dayanıklı olan prefabrik yapılarından yararlanmak için istanbulprefabrik.net sitesi ziyaret etmekte yarar var.

Depreme Karşı Prefabrik Ev

Günümüzde insanoğlu doğaya uyumlu, çevreye zararlı yaşamanın yollarını arıyor. Biliyor ki eğer doğaya karşı gelirse doğa bir gün bunun bedelini çok acı şekilde insanoğluna ödetiyor.

 Depreme Karşı Tedbirli Yaşa

 Yakın tarihimizde yaşadığımız Körfez Depreminde yıkılmaz sağlam görülen beton yapıların bir kibrit kutusu gibi yıkıldığını ve on binlerce vatandaşımızın beton parçaların altında kaldığını gördük. Ama bir çözümü var; depreme dayanıklı uzun ömürlü, kurulması kolay  konteyner gibi nakledilen prefabrik yapılar, dünyada yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Ülkemizde de konteyner şeklinde nakledilebilen prefabrik yapı ve genellikle prefabrik ev üreten teknoloji yavaş yavaş gelişti.

 Maliyetlerin ucuz olması.  konteyner gibi nakledilmesi nedeni le taşınabilir ve portatif olması prefabrik yapıların önemli tercih sebebidir. Özellikle prefabrik ev fabrikalarda hızlıca hazırlanıp hazırlanmaz montajı yapılabilen konutlara denir. Söz konusu prefabrik yapılarda taşıyıcı sistem galvaniz çeliklerdir. Prefabrik yapılarda taşıyıcı galvaniz çeliklerin bağlantı sistemleri paslanmaz çelikten olan cıvata ve somunları sayesinde depremlerde esneme yapar ve güvenlidir. Beton yapılar gibi kırılma yıkılma riskleri nerede ise yok gibidir. Oluşabilecek hasarların tamiratı ve bakımı ucuz olduğu kadar düşünemeyeceğiniz kadar hızlıdır.

 Firmamız uzman ve deneyimli çalışanları ile prefabrik ev tesislerimizde imalatından konteyner taşıması ile nakliyesine ve prefabrik ev montajının her aşamasında müşterilerine hizmet etmekten gurur duyar.

 Sıcak, Konforlu Ve Depreme Dayanıklı

 Aileniz ile sıcak konforlu ve depreme karşı güvenli konutlarda yaşamak herkesin hakkıdır. Bunun için prefabrik ev düşünüyorsanız size bir telefon uzaklığınızdayız ve en uygun şekilde  konteyner nakliyesi gibi evinizi kurarız.

Doğa Dostu Prefabrik Evler

Prefabrik ev, günümüzde betonarme yapıların istilasından bunalan ve doğal ortamda yaşamak isteyenler için bir çözümdür. Günümüzde doğal yaşamdan uzaklaşmak insanı strese ve sıkıntılı bir yaşam sürecine sürükler. Doğa insana kendisini özgür hissettiren bir ortamdır. Bu noktada insana doğal bir ortamda var olduğunu hissettiren en iyi çözüm prefabrik ev olmaktadır.

 Deprem gibi doğal afetlere de prefabrik ev en iyi çözümdür. İnsana huzurlu ve konforlu hissettiren tasarıma sahip prefabrik seçenekleri söz konusudur. Tüm bunların yanında bütçeyi sarsmayan prefabrik ev betonarme evlere göre çok ekonomiktir. Konfor açısından da betonarme evleri aratmayan prefabrik ev tasarımları hizmete sunulmaktadır. Bu sayede mükemmel nitelikte yaşam alanı oluşturulabilmektedir.

 Yüksek Konforda Prefabrik Ev Nereden Alınır?

 Betonarme yapılar doğaya ciddi zarar verir. Oysa prefabrik ev doğaya uyumlu yapısıyla tamamıyla doğa dostudur. Ayrıca da oldukça konforlu bir barınma ortamı da barındırır. Bu bakımdan barınma amaçlı en iyi çözüm prefabrik yapılar olmaktadır. Konteyner tarzı yapılarda doğal yaşamı seçmek insana huzur sağlayan bir tercih oluşturmaktadır.

 Yüksek konforda kaliteli bir yaşam için prefabrik ev en iyi seçim oluşturmaktadır. Doğa dostu konteyner tercihi sayesinde daha doğal bir yaşama kollarınızı açabilirsiniz. Uygun ve konforlu konteyner denilince ise akla Erdem Prefabrik kalitesi gelmektedir. Firma müşterileri için en güzel ve konforlu konteyner seçenekleriyle hizmet sunmaktadır. Yüksek konfora sahip konteyner seçenekleri farklı bütçelere uygun fiyatlı olabilmektedir.

 Betonarme yapıların insanı hapseden ortamından uzaklaşmanın en iyi yolu prefabrik olmaktadır. Üstelik konfor bakımından betonarme yapıları aratmayan bir yaşamı sağlamaktadır. Kendinizi mümkün olduğunca doğal bir ortamda hissetmek istiyorsanız prefabrik ev tek ihtiyacınız olacaktır.

Doğa İle Dost Prefabrik Yapılar

Prefabrik ev almak için birçok neden bulunuyor. Bu nedenlerden birincisini sakin ve doğa ile içiçe geçmiş bir hayat olarak belirtebiliriz. Prefabrik evler, yapımında kullanılan malzeme gereği doğaya zarar vermeyen ve doğanın bütün özelliklerini hissetmenizde yardımcı olan yapılardır.

 Betonarme yapıların soğukluğu ve yaz aylarındaki sıcaklığı prefabrik yapılarda bulunmamaktadır. Aynı zamanda etkin ısıtma yöntemleri ile prefabrik ayını zamanda konteyner yapılar kolay ısıtılabilmekte ve yaz aylarında ise eşsiz bir serinlik sağlamaktadır.

 Prefabrik Evlerin Montajı ve Kurulumu

 Prefabrik ev olarak inşa edilen yapılar, konteyner yapılar olduğu için bu yapıların konumlandırılması ve inşası oldukça kolaydır. Üretim tesislerinde konteyner parça olarak üretilmektedir. Prefabrik ev parçaları müşteri tarafından belirlenen ölçülere göre üretilmektedir. Parça olarak üretimi yapılan konteyner yapılar, daha sonra birleştirilmek ve prefabrik ev olarak inşa edilmek üzere müşteri adreslerine gönderilir.

 Prefabrik ev parçaları müşteri adresine getirildikten sonra belirtilen arsa üzerine monte edilecek şekilde planlı ve programlı bir şekilde yerleştirilirler. Bu işlemden sonra ortaya çıkan konteyner yapı tam bir prefabrik ev olarak kendini gösterir. İki katlı veya tek katlı olarak üretime müsaittir. Konteyner parçaları müşterinin tek veya çift kat siparişine uygun olarak üretilirler ve monte edilirler.

 Doğa ile dost, çevreye zararı olmayan, betonlaşmayı hızlandırmayan ve yeşili koruyan bu yapılar günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de istanbulprefabrik.net adresine giriş yaparak hayal ettiğiniz prefabrik yapıyı satın alabilirsiniz

Her Zevke Göre Prefabrik Ev

Türkiye’de kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşan prefabrik evler, istenilen yere çok rahat bir şekilde monte edilmektedir. Çelik iskelet üzerine monte edilen prefabrik evler, depreme son derece dayanıklıdır. Her iklim koşuluna uyum sağlayan prefabrik evler, farklı amaçlar doğrultusunda tercih edilmektedir. Farklı iklim koşulları göz önüne alınarak malzeme seçiminde bulunulduğundan, prefabrik evler ısı ve ses yalıtımı konusunda avantajlıdır.

 İnşaat sürelerinin çok uzun olduğu göz önüne alındığında, prefabrik evler zaman açısından tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Esnek malzemelerden tasarlanan prefabrik evler, doğal afetlere karşı dayanıklık göstermektedir. Müşterilerin şekil ve tasarım isteklerine göre şekillenen prefabrik ev tek katlı veya çift katlı olabilmektedir. Çevreye zarar vermeyen malzemelerden tasarlanan prefabrik ev çevre dostudur.

 Dekoratif Değişikliklere Uygun Prefabrik Ev

 Prefabrik ev sahipleri, istedikleri gibi evlerinin dekoratifinde değişikliğe gidebilmektedir. Tuğla ve taş gibi dekoratif uygulamalarda kullanılabilen prefabrik ev istenilen şekilde boyanabilmektedir. Oturdukları konumu değiştirmek isteyenler, prefabrik ev sayesinde istedikleri konuma kolayca yerleşmektedir. Ekonomik olarak çok avantajlı olan prefabrik ev düşük maliyetlidir.

 Kullanılan malzemelerin kaliteli olmasından ötürü konteyner uzun ömürlüdür. Güçlü ısı yalıtımına sahip olan konteyner enerji tasarrufu sağlamaktadır. İstenilen noktaya kurulan konteyner daha sonra rahatlıkla taşınabilmektedir. Tamiri ve parçalarının değişimi kolay olan konteyner güvenilir ve sağlamdır. Çevre kirliliğine neden olacak hiçbir etki yapmayan konteyner her yönden ergonomiktir. Estetiksel açıdan seçeneklerin fazla olması, prefabrik ev satın almayı düşünenleri memnun etmektedir.

Konteyner Evi İçin Zeminin Hazırlanması

Şık, modern ve kaliteli imalatı ile insana konforlu bir yaşam kalitesini kazandıran konteyner evin zemini tamamen düz bir araziden ya da çatıdan oluşması gerekiyor. Aksi takdirde konteyner evin pencere ile kapılarının işlevleri yerine getirilmesi güç olabilir. Bundan dolayı konteyner evin imalatı ya da nakliyesinden evvel doğru bir zeminin tercih edilmesinde oldukça yarar var. Bu konteyner evi için tercih edilen engebeli bir zemin olsa da zeminin düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıca konteyner evin zemini bir mühendis tarafından incelenmesi gerekiyor. Bu konforlu yapılara sahip olmak isteyen kişiler istanbulprefabrik.net online sayfasını mutlaka ziyaret etsinler.

 Prefabrik Evlerin Avantajları

 Doğa ve çevre dostu olan prefabrik ev ile birlikte diğer tüm prefabrik yapıları, depreme ve diğer bütün doğal afetlere karşı dayanıklı oldukları gibi neme, rutubete, kara, yağmura ve akla gelebilecek bütün hava koşullarına karşı da güçlü yapılardır. Aynı zamanda prefabrik ev ile ofisi gibi bütün prefabrik yapıların maliyet karşılığı normal beton yapılarına göre çok daha uygundur.

 Prefabrik Yapıların Bakımı

 İnsanları maddi manevi rahatlığa kavuşturan prefabrik ev veya diğer bütün prefabrik yapıların bakımı şarttır. Diğer bütün yapılarda olduğu gibi prefabrik ev ve benzeri tüm prefabrik yapılarının da bakımı yapılması gerekir. Birden fazla malzemelerden oluşan prefabrik ev ile ofisi gibi bütün prefabrik yapıların bakımı yapılmazsa yapılarda bazı çatlaklar meydana gelebiliyor.

Konteyner Yapıların İmalatları

Konteyner yapıların imalatları için konteyner evi inşa etmek isteyen bir kişi, ilk olarak konteyner yapının projesine ait olan belgeler ile beraber bağlı olduğu belediyeye başvurması ve o belediyeden yapı iznini alması gerekir. Kişi konteyner evinin yapımı için gereken bazı izinleri eksiksiz alırsa eğer konteyner evinin imalatını hemen işin ehli bir kişiye ya da konteyner evin yapımını gerçekleştiren bir kuruma yaptırabiliyor.

 Prefabrik Yapıları

 Oldukça hızlı bir inşa sürecine ve taşınabilir özelliğine sahip olan prefabrik ev ile birlikte diğer tüm prefabrik yapıları, inşası bu işi yapan bir fabrika tarafında bütün malzemeleri önceden hazırlaması ile başlar. İnsanın yaşam konforuna uygun olan prefabrik ev ile beraber iş yeri gibi diğer tüm prefabrik yapıların imalatı için ehli kişiler tarafından önceden prefabrik evin ön imalat hazırlığı yapıldıktan sonra doğru bir prefabrik ev ya da prefabrik ofisin inşa edileceği yer tespit edilir.

 Prefabrik Yapıları Doğa İle Uyumu

 Doğa ile olan uyumuyla da dikkat çeken prefabrik ev ile prefabrik ofisler, günümüzün en çok bahsi geçen yapıların başında yer alıyorlar. Doğayı seven ve doğa ile iç içe yaşamak isteyenlerin vazgeçilmezi olan prefabrik ev ya da prefabrik köşk yapısı, gün geçtikçe de insanların ilgisini daha çok çeken çok gelişmiş bir yapı çeşididir. Bu prefabrik ev yapısına sahip olmak isten kişi, istanbulprefabrik.net sitesini ziyaret etmesinde yarar var.

Neden Prefabrik Yapılar Tercih Ediliyor?

Globalleşen dünyada sürekli gelişen teknolojinin en popüler konut tipi olarak prefabrik yapılar gösterilmektedir. Normal betonarme inşaatlara göre oldukça ucuz maliyete sahip olan prefabrik ev üretimi Erdem Prefabrik sayesinde yeni modellere yeni bir bakış açısı gelmiştir. Konteyner ile taşınımı sağlanan prefabrik ev modelleri konforu, özgür bir yaşamı ve en önemlisi de doğayı koruyan yapısı ile göz önüne çıkmıştır.

 Prefabrik Evlerin Avantajları

 Prefabrik ev üretimi fabrikasyon üretimi olduğu için çevreye verebilecek olası ses ve gürültü kirliliği önlenmiştir. Prefabrik ev modellerinde en çok dikkat çeken özellik deprem yönetmeliğine uygun olarak üretilmesi ve uzun bir kullanım ömrü sağlamasıdır. Kısa süre içinde üretilmesi ve az işçilik kullanılması sebebiyle betonarme binalar gibi yaz aylarında değil 4 mevsim üretim ve kurulum avantajı vardır. Prefabrik ev modellerini iç ve dış cephe tasarımından çatı kaplamasına kadar istediğinizi tasarlayabilir, istediğiniz sayıda bölmeler yaptırabilirsiniz. Çevre ile uyumlu malzemelerden üretilmesi ve dayanıklılığı sayesinde yaklaşık 50 yıla yakın prefabrik evinizi konfor ve güven içinde kullanabilirsiniz.

 Günümüzde prefabrik yapılar; spor salonları, hastaneler, askeriye, belediye binaları gibi sosyal ve kamu alanları sağlamlığı ve güvenirliği sayesinde en popüler yapı türü haline gelmiştir.

 Prefabriğin Doğru Adresi: Erdem Prefabrik

 Güler yüzlü hizmet, güvenli adres, detaylı bilgi açısından prefabrik ve konteyner hakkında tüm bilgilere Erdem Prefabrik’ten ulaşabilirsiniz. Prefabrik ev taşınmasında konteyner tercih edilmesi nakliye sırasında oluşabilecek tüm kötü olasılıkları yok etmektedir. Konteyner çeşitli ebat ve yüksekliklerde olması oldukça güvenilir bir taşımacılığı sağlamaktadır. (Konteyner: taşımacılıkta kullanılan büyük, soğutmalı veya havalandırmalı araçlardır.)