İstanbul Prefabrik Ev Avantajları Nedir ? Çatalca Prefabrik Ev Fiyatları Nelerdir?

Prefabrik Ev Avantajları Nedir ? Prefabrik Ev Fiyatları Nelerdir?

Günümüzde gelişen teknoloji ile çeşitlenen kolaylıklardan biri de prefabrik ev veya konteyner olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu denli sağlam ve dayanıklı yapılar sadece ekonomik olarak değil doğaya olan uyumu ve çevre olarak etrafa zarar vermemesi ile de tercih edilmektedir. Maliyet açısından kullanımı her geçen gün artan prefabrik yapıların sağladığı avantajlar şunlardır:

 – Tasarımı önceden gerçekleşerek tamamlanmış prefabrik ev montajı sırasında çok uzun süreler ile zaman kaybı olmamaktadır

 – Üretimi tamamen fabrikada olduğundan prefabrik yapı veya konteyner yapılar kısa süre içerisinde montaj imkanı sunmakta

 – Kullanımı artan prefabrik ev müteahhit, usta, tesisatçı, boya ustası gibi kişilere gerek duyulmadığından daha ekonomik olmaktadır

 – Yapım aşamasında konteyner yapılar yada prefabrik ev çevrede gürültü kirliliği, görüntü kirliliği, kimyasal kirlilik barındırmaz

 – Yapılacak olan prefabrik ev yılın her vaktinde kurulumu gerçekleştirilir

 – Isı yalıtımı yönünden iyi, enerji tasarrufu sağlaması ile konteyner yapılar ısınma açısından avantajlıdır

 – konteyner veya prefabrik ev yapılarında su basmazlar dışından herhangi beton yapı kullanılmamaktadır

 – Yapımı sağlanacak prefabrik yapılarda yıpranma payı düşük olduğu için sürekli olarak bakım ve yenileme masrafı sunmamaktadır

 – konteyner veya prefabrik yapılar ortalama yaş yılı olarak 40 yada 50 sene kullanıma müsait yapılardır

 Prefabrik Ev Fiyatları Nedir?

 Birçok firmaya oranla ekonomik ve pratik çözümleri bulunan birçok prefabrik yapı üreten firma bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan erdem prefabrik, istenilen özelliklerde ve büyüklüklerde ki yapıların üretimini sağlam, dayanıklı ve ekonomik üretenler arasında bulunmaktadır. Fiyat olarak firmadan firmaya değişen fiyatlar ortalama olarak 100 metrekare tek katlı prefabrik ev yapılarını 30 bin civarında teslim edilmektedir.

Prefabrik Ev Nedir?

Önceden fabrikada hazırlanmış olan malzemelerle yapılan prefabrik evler, ardından ev için hazır bulunan parçaların birleştirilmesiyle inşa edilen yapılardır. Bu prefabrik evler en çok üç kat olarak tasarlanır. Prefabrik evler ayrıca tek katlı veya iki katlı olarak da yapılabilir. Prefabrik ev yapımı fiyat olarak ucuz, maliyeti az ve depreme karşı dayanıklı yapılardır. Son zamanlarda prefabrik ev epey rağbet gören evler olmuşlardır.

 Yapımı ve montajı da kolay olan bu konteyner evler oldukça tutulmaya başlamıştır. Yapım süresi çok kısa olan bu prefabrik yapılara 1 veya 2 gün içerisinde sahip de olunabilir. Prefabrik ev yapımı ve inşaası çok kolay olmasının yanında deprem, yangın gibi risklere karşı sağlamdır. Isı ve ses gibi geçirgenliğinin konusunda kaliteli olması gibi etkenler prefabrik evleri çokça tercih edilir hale getirmiştir.

 Ömürleri Ne Kadardır?

 Bir diğer adı konteyner olan bu evler oldukça sağlam malzemelerle de yapılmaktadır. konteyner orta dereceli bir yapıya sahip olabileceği gibi lüks bir daire gibi de inşa edilebilirler. Prefabrik ev almak isteyen kişiler bunları da göz önünde bulundurarak diğer evlerden farksız bir şekilde konteyner evlerden birine sahibi olabilirler.

 50 yıla kadar ömürleri olan konteyner evlerin yapımlarında kullanılan malzemelerin yanında çimento gibi malzemelerde kullanılarak bu yapıların sağlamlığı daha da desteklenir. Maliyeti az, ekonomik, yapımı kolay ve sağlam olan prefabrik ev oldukça yaygın bir şekilde de kullanılmaya başlamıştır. konteyner evlerin 3 kata kadar çıkarılması evin sağlamlığı konusunda herhangi bir riski de barındırmamaktadır.

Prefabrik Ev Yapımında En İyi Firma

Doğa ile iç içe bir hayat sürmek için ve bağ bahçe işleri ile uğraşmak için konaklama ihtiyaçlarınızı prefabrik ev ile karşılamanız doğru tercih olur. Çünkü prefabrik evler, uygun büyüklüklerde üretimi yapılan konteyner yapılardır. Hazır olarak üretilmeleri prefabrik evlerin taşınmasını ve kurulumunu kolaylaştırıyor. konteyner yapı olarak üretilen prefabrik ev, küçük alanlarda iki katlı olarak konumlandırılabiliyor. Bu özelliği doğaya zarar vermeden, ağaç kesmeden ve diğer doğa ürünlerini yok etmenize gerek kalmadan konteyner yapı sahibi olmanızı sağlıyor.

 Prefabrik ev olarak üretilen yapılar gerçek bir ev formatında üretiliyor. Mühendislik çalışması olarak planlanan prefabrik yapılar, bütün detaylarıyla düşünülüyor. Prefabrik yapı, müşterilerin belirttiği alanın büyüklüğüne uygun olacak şekilde tasarlanan konteyner yapılar olarak üretiliyor. Bu sayede üretimi yapılan konteyner yapı, müşterinin belirttiği adrese kolayca monte edilip inşası tamamlanabiliyor.

 En İyi Firmadan Prefabrik Ev Alınmalı

 Prefabrik yapı satın almak istiyorsanız profesyonel olarak prefabrik ev yapan bir firma ile görüşmelisiniz. Size istanbulprefabrik.net adresini tavsiye edebiliriz. Çünkü bu adreste faaliyet gösteren firma prefabrik ev yapımında uzmanlaşmış bir kadro ile çalışıyor.

 Konteyner yapı üretiminde gerekli olan tüm teknolojik yatırımlarını yapmış ve gerekli makine ve araç gereci satın alarak tesislerine yerleştirmiş olan firma, prefabrik ev yapımı süreçlerini gerçek bir mimari yapı süreçleri olarak planlıyor ve tamamlıyor.

 İnternet adresini verdiğimiz firmanın prefabrik ev yapımında uyguladığı fiyat politikası da üretimini yapıp sattığı konteyner yapıların satışını kolaylaştırıyor.

Prefabrik Yapılar İle İstediğiniz Yerde Konaklama

Son yıllarda yaşanan depremlerin ardından depreme dayanıklı tasarımı ile bilinen prefabrik yapılar hızla artmıştır. Bu bağlamda çok sayıda müşterinin gözdesi haline gelen Erdem prefabrik bu konuda en iyi yapıları oluşturan firma özelliği göstermektedir. Prefabrik ev veya konteyner fiyatları göz önüne alındığı zaman sağlam ve ergonomik prefabrik yapıları oluşturan firmalar önem kazanmaktadır. Hal böyle olunca son yıllarda bu konuda uzmanlaşmış olan erdem prefabrik ev yapım firması tercih edilmekte. Prefabrik veya Konteyner yapılar doğaya uyum sağlaması ve yapım kolaylığı ve kısa sürede yapılabilmesi gibi nedenlerden dolayı tercih edilmektedir.

 Prefabrik Evler Nasıl Yapılmalıdır?

 Prefabrik veya konteyner olarak yapılmış prefabrik evler artık sadece tatil yörelerinde tercih edilmemektedir. Önceki yıllarda genellikle belli sezonlarda kullanılmak üzere küçük yapılan prefabrik ev modelleri artık yaşamın büyük kısmının geçirildiği evler olarak yapılmaktadır. Prefabrik ya da konteyner olarak yapılan prefabrik ev modelleri genellikle fabrikada döküm temel üzerine inşa edilmektedir. Erdem prefabrik yapılarında ayrıca duvar malzemesi olarak hafif malzeme kullanılmakta olup bu sayede depreme karşı dayanım da arttırılmaktadır. Prefabrik ev yapılar bu sayede fazla yükten kurtarılmaktadır. Ayrıca konteyner tarzında yapılan prefabrik evlerde ısı ve ses yalıtımı içinde önlemler geliştirilmiş durumdadır.

 Prefabrik Ev Fiyatları

 Prefabrik yapılar depreme karşı dayanıklı olarak tasarlanmakta ve bu nedenle de malzeme farklılığından dolayı betonarme yapılara göre daha yüksek fiyatlara mal edilmektedir. Fakat erdem prefabrik kullanıcıları için ekonomik fiyatlara güvenli ve ergonomik evler yapabilmektedir. Bu nedenle de tercih edilmektedir. Fakat ekonomi boyutunu düşünen erdem prefabrik fiyat kadar yapının görsel durumunu da değerlendirmektedir. Bu nedenle prefabrik yapım camiasında bilinen bir firma özelliği taşımaktadır. Hali hazırda da gerek güvenlik açısından gerekse doğa ile uyumu ve estetiği açısından yeni prefabrik yapılar yapmaya devam etmektedir.

Prefabrik Yapılar Nedir? Bu Yapıların Avantajları Nelerdir?

Ülkemizde gün geçtikçe yükselen konut fiyatlarına oranla daha ucuz olan prefabrik  yapıda olan prefabrik ev ya da konteyner konutlar birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Özellikle İstanbul gibi kira ve konut fiyatlarının yüksek olması nedeniyle bu denli prefabrik ev konutları daha ucuza gelmektedir.

 Prefabrik Ev Nedir?

 Kullanılan parçaların fabrikalarda hazır ve montaj edilecek yere nakil işlemleri ile bu parçaların birleştirilmesi ile oluşturulan yapılara prefabrik ev ya da konteyner adı verilmektedir. Diğer bir tabir ile prefabrik yapı; duvarların, kapıların, pencerelerin ve diğer yapı unsurlarının konutun yerleştirileceği beton üzerine monte edilmesi ile üretimi tamamlanan yapısal konutlar olarak geçmektedir.

 Prebafrik Ev Avantajları Nelerdir?

 En önemli avantajı ekonomik olarak ucuzluğu olarak görünse de prefabrik yapılar veya konteyner yapılar istenilen şekillerde ya da istenilen malzemeler ile kısa sürede monte edilip kurulabilmektedir. Ekonomik yönden faydası daha da açıklanacak olunursa beton alınacak bir konut ile prefabrik ev arasından fiyat farkı neredeyse yarı yarıya oluşmaktadır. Bu konteyner veya prefabrik yapıların avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

 – Ekonomik olarak ucuz ve sağlam konteyner yapılar olması

 – Kısa sürelerde kurulumu yapılması

 – Modüler özellikte olmaları ile ihtiyaca göre planlanıp üretilebilir olması

 –konteyner yapılar her büyüklükte alana göre üretilebilmektedir.

 – Kullanılan prefabrik ev yapıları ses ve ısı izolasyonu açısından, yangın ve deprem dayanıklılığı açısından tamamen doğaya uyum içerisinde üretilirler

 Bu denli fazla avantajı bulunan bu yapılar özellikle İstanbul gibi yerlerde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamış.İlk üreticilerden olan ve prefabrik yapı camiasından ismi duyulan erdem prefabrik evler tarafından çok fazla çeşitleri ve sağlamlığı olan yapılar üretilmektedir. Hizmet olarak sektörde yıllarca prefabrik üretim yapan erdem prefabrik kalite ve sağlamlıkta ödün vermeden ekonomik yapıları üreten firmalar arasından yer almaktadır.

Prefabrik Yapılar

Günümüzde prefabrik ev denince akla ilk gelen şey depreme karşı dayanıklılığı hususudur. Fakat prefabrik yapılar sadece depreme dayanıklılığı ile değil doğa ile adeta bütünleşmiş tarzda inşa edilmeleri ile de bilinmektedir. Ayrıca konteyner tarzında yapılan prefabrik yapılar son yıllarda birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Erdem prefabrik bu konuda çok sayıda kullanıcının memnuniyetini toplamaktadır. Prefabrik yapılar kullanılan malzeme özellikleri ve yerinde değil de fabrikada imal edilen malzemelerin birleşimi ile oluşması nedeniyle daha güvenlidir. Ayrıca ısı ve su yalıtımı nedeniyle her türlü hava şartlarına karşı dayanıklılık göstermektedir.

 Prefabrik Evler Nerelerde Kullanılır?

 Artık prefabrik ev ve konteyner olarak yapılmış prefabrik yapılar gerek sezonluk kullanılan yapılarda gerekse günlük hayatımızı geçirdiğimiz evlerimizde tercih edilmektedir. Genellikle sezonluk kullanılan yazlıklarda ya da kışlıklarda kullanılan konteyner evler kış ve yaz hava şartlarına dayanıklılık göstermektedir. Yazın sıcağını engellerken kışın soğuğundan koruyan konteyner evler prefabrik ev yapılarının ısı yalıtımı konusunda başarısını göstermektedir.

 Erdem prefabrik tarafından yapılan prefabrik yapılar sadece ısı yalıtımı konusunda değil su yalıtımı konusunda da dayanıklı olarak yapılmaktadır. Yapılan prefabrik ev su yalıtımı konusunda alınan önlemler sayesinde hem yer altı sularından hem de yağmur ve kardan korunmaktadır.

 Prefabrik Evler Neden Tercih Edilir?

 Prefabrik ev ve konteyner olarak yapılan yapılar genellikle dayanıklılığı, hafif malzemeden yapılması ve yalıtımı nedeniyle tercih edilmektedir. Bu konuda uzman olan erdem prefabrik bu nedenle tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir