Doğa Dostu Prefabrik Yapılar

Prefabrik ev, konutun kurulacağı yerden başka bir alanda (genellikle özel imalat atölyelerinde) hazırlanarak konuma parçalar halinde taşınarak kurulan konteyner tipi modüllerden oluşan yapılara verilen genel isimdir. Prefabrik yapılar, klasik mimari yapıların aksine çok hızlı bir şekilde hazırlanarak kurulabilen, oldukça doğa dostu ve ekonomik yapılardır. Prefabrik ev, standart mimari eşdeğerlerine göre çok daha az çimento, yapı elemanı, işçilik ve atık meydana getirmektedir. Prefabrik yapılar bu modüler ve ekonomik yönleri ile hem tasarruflu hem de doğa dostu bir yerleşim sunarlar.

Prefabrik ev, sandviç panel denilen, aralarında izolasyon malzemesi bulunan bir duvar sistemi ile imal edilir. Daha sonra konteyner şeklinde müşteri taleplerine göre şekillendirilerek bulunacağı bölgeye kurulur. Prefabrik yapıların yalıtım değerleri standart yapılardan çok daha iyi olduğundan bir prefabrik ev tarafından salınan karbon salınımı klasik yöntemlerle yapılan bir yapıdan daha azdır.

Prefabrik Yapılarda Modüler Konfor

Prefabrik yapılar veya diğer bir deyişle konteyner tipi yapılar klasik betonarme yapıların sundukları konforu daha ekonomik olarak sunarlar. Prefabrik yapı sistematiğinde birden fazla konteyner bir arada kullanılarak çok geniş yaşam alanları oluşturulabilmekte, istenildiği taktirde yine konteyner yapılar üst üste konularak çok katlı yapılar oluşturulabilmektedir.

Bir prefabrik ev, standart bir yapının taşıyabileceği tüm mimari özellikleri de barındırabilmektedir. Konteyner sistemi üzerine inşa edilen çatı, sütün, dış cephe kaplamaları, seçilmiş ve yerinde hazırlanmış kapı, pencere, pervaz gibi dış elemanlar, ekonominin yanında konforu da kullanıcısına garanti eder.

Prefabrik yapılarda yılların getirdiği tecrübeyi, teknik altyapısı ile birleştiren İstanbul Prefabrik, İstanbul merkezli olmak üzere tüm Türkiye’de prefabrik konut yapımında birinci tercihtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir